Утеплення стін мінеральною ватою

- екологічність
- пожежна безпека
- швидке виконання робіт
- сертифіковані фасадники
Чому саме мінеральна вата?
Фасадна мінеральна вата – з недавнього часу стала широко застосовуватися для мокрих фасадів як теплоізоляційний шар. Мінеральна вата може мати різну основу і відповідно називатися базальтовою, скловатою або шлаковатою. При виробництві базальтової вати як сировину використовують розплави вивержених гірських порід. Скловату виготовляють із розплавів скла. Шлаковату – з розплавів доменного шлаку. Незважаючи на різну основу мінераловатних плит, вони однаково підходять для фасадних робіт.


Переваги мінеральної вати
- пожежна безпека – вата має групу горючості НГ;
- екологічність – незважаючи на наявність у плитах формальдегіду, вата вважається найбільш екологічним органічним матеріалом;
- високі звукоізоляційні показники;
- висока паропроникність у порівнянні з будь-яким іншим утеплювачем;
- відмінні теплоізоляційні показники; високий термін експлуатації – 50-70 років.
Недоліки мінеральної вати
- висока вартість матеріалу — приблизно вдвічі дорожча за пінополістирол;
- складність у монтажі – при потраплянні на шкіру може викликати подразнення;
- чимала питома вага;
- висока вартість комплектуючих для кріплення, а також не низький прайс паропроникних декоративних матеріалів.
Яку мінвату можна використовувати для утеплення фасадів?
Якщо звернете увагу, то в будівельних гіпермаркетах присутня безліч різних видів мінвати – як у плитах, так і в рулонах. Вата, що продається в рулонах, має низьку питому вагу і використовується в основному для теплоізоляції покрівлі або фасадів, що вентилюються. Для мокрих фасадів використовується утеплювач мінераловатний в плитах. Але навіть плитний утеплювач може бути різним за вартістю. Пов’язано це з низкою факторів, з яких найпоказовіший це щільність і технологія виробництва. Раніше вибір фасадної вати регламентувався щільністю і більшість виробників випускали вату – 110, 135 та 145 кг/куб.м.
З 2016 року цей підхід змінили та головним критерієм стали показники стійкості матеріалу до механічних навантажень.
Товщина теплоізоляції
Один із найважливіших моментів у розрахунку товщини теплоізоляції – це місце знаходження “точки роси”. Вважається правильним, якщо точка, в якій максимально конденсується волога, перебуватиме в товщі теплоізолюючого шару. Для цього при виборі товщини базальтової вати необхідно враховувати, в якій температурній зоні знаходиться будівля. В Україні виділяють чотири зони. Київська область розташована у найхолоднішій — першій зоні. Для першої зони мінімальна товщина шару, що рекомендується, становить 100мм.
готова до співпраці!